"Odpad se zkompostuje za pár hodin!"

"Nemusíme čekat měsíce jak u domácích (žížalích či jiných) kompostérů. Náš kompostér to zvládne rychleji. A to o hodně. Již za pár hodin máme z odpisů, slupek či našich kompostovatelných kelímků kompost vhodný k použití . To je na tom to krásné. Neplníme popelnice a skládky rostlinným odpadem, my ho raději vrátíme do přírody. Plný síly a živin."
Michal Novák
Cukrárna Natali, Kralupy nad Vltavou

KOMPOST z cukrárny

za dobrovolný příspěvek,
tak si k nám pro něj zajdi.

Už od roku 2020 se na to snažíme přijít.
Kompostujeme profi kompostérem a zjišťujeme co a jak.

A tak máme radost.
Že se to povedlo. Že zpracujeme to co by se jinak jen tak někam vyhodilo. Že to má další použití.
Ten pocit je prostě fajn, tak díky za podporu. Budem rádi když se vám náš kompost bude hodit a vrátíte ho opět do přírody.
 
Je to pro nás takové krásné uzavření “cyklu potravin”. Místo vyhození a skládkování dojde ke zpracování odpadu na užitečný substrát a ten teď můžete vrátit zase zpět do přírody. 

Kompost jako hnojivo

Míchejte se zeminou v poměru  1 díl kompostu na  10 dílů zeminy (1:10) 
Při vyšší koncentraci je (bohužel) možnost spálení rostlinky.

Rostliny s dobrým pocitem

Skládkování odpadu není řešením. Řešení je předcházet tomu. Třídit, kompostovat, darovat či swapovat. Když použijete kompost od nás, budeme rádi, že jste nám napomohli v našem “cyklu potravin”. Že jsme nekompostovali zbytečně. 

Jak to funguje?

Do 24 hodin od vhození rostlinného odpadu vzniká objemově redukovaný (o 90%) hygienizovaný substrát, který je dobře využitelný při obohacování půdy. Vkládat biologický odpad je možný kdykoliv, i několikrát denně. 

Přehrát video